Садел марихуана и добил унапредување од министерот Тодоров!

by fokus 12:56
12:56

Во Македонија се популарни полициските акции за нелегално производство и поседување наркотици, по кои за неколку грама марихуана граѓани добиваат повеќе години затвор.

Но, законите не важат подеднакво за сите. Пред повеќе од една година, во полицискиот билтен беше објавено дека 35-годишниот А.К. е фатен како неовластено насадил и одгледува марихуана на падините на Водно.

- Advertisements -

Од МВР случајот бил предаден во обвинителството, но ОЈО не кажува дали отворило истрага и како завршил случајот.

Александар Кацарски, пак, човекот што се крие зад иницијалите од полицискиот билтен, не само што работи во Министерството за здравство, туку во меѓувреме бил и унапреден, и е близок другар на Тодоров

Пишува
Ирена МУЛАЧКА

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”