Реквием за ДПМНE

by fokus 14:38
14:38

Груевски само покажа дека се однесува како некоја одамна остарена проститутка, која упорно се шминка и очајно настојува да остане „актуелна“, без да забележи дека времето и животот одамна ја згазиле.

Во таа насока беше и организирањето на колективната журка со државни пари при (предвременото) пуштање во употреба на новиот објект на Македонската филхармонија

- Advertisements -

Пишува
Д-р Ристе ЉУБОТЕНСКИ

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”