Пропагандата ги јаде своите деца

by Фокус 19:15
19:15

На вождот му се драги елитните пропагандисти, како Д.П. Латас, М. Велиновска и другите, и особено сака сладострасно да ужива во нивните соло-пропагандни памфлети, но поважна од нив му е пропагандата!

За да ја спастри железната пропаганда, која, според Гебелс, не може да има успех ако не е контролирана од еден центар, ДПМНЕ реши сите пропагандистички филијали во медиумите да ги потчини на новата, партиска шапилографија, составена од штапски чиновници, дактилографки и секретарки, кои со поголема партиска страст ги пренесуваат скандалозните црнила на режимот против „соросоидите“ и „грчките платеници“

- Advertisements -

Пишува
Зоран ДИМИТРОВСКИ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”