Последната долга магарица на Балканот

by fokus 14:38
14:38

ВМРО-ДПМНЕ јаваше врз грбот на граѓаните цели 11 години, сѐ додека тој што стои на столбот малку не го потргна пердето од очите и не виде дека Груевски лаже. Поразот на локалните избори на ВМРО-ДПМНЕ е клучот за решавање на сите приоритети и стратегиски интереси на земјата.

Така, Македонија може позабрзано да влезе во новата ера на европеизација и подобар живот на своите граѓани. Тоа би го означил и крајот од опасноста за опстанокот на државата

- Advertisements -

Пишува
Ерол РИЗАОВ

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”