Последен обид на Груевски да остане на слобода

by fokus 13:43
13:43

Груевски уште еднаш ќе се обиде да заигра на „џокер адутот“ – името. Ќе ветува суштинско остварување на Охридскиот договор, вклучително и двојазичност. Ќе ги убедува САД дека ако победи, ќе формира влада со повеќе министри од ДУИ и ДПА, а можеби и од СДСМ.

Ќе се обиде да ги придобие Американците со ветување дека воената опрема од 300 милиони евра, ќе ја купи од нив.

- Advertisements -

И, конечно, ќе се обиде да дознае до каде се истрагите за него во САД, ќе вети повлекување од лидерската позиција, а за возврат, да добие амнестија за сите случаи покренати од СЈО

Пишува
Александар ДИМИТРОВ

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”