Здружен бојкот на СЈО под команда на обвинетиот Груевски

by fokus 13:47
13:47

И по една година постоење, Специјалното јавно обвинителство (СЈО) сѐ уште не може во целост да ги извршува своите задачи, бидејќи постојано наидува на бојкот и опструкции од државните институции и, пред сѐ, од судот.

Да биде иронијата поголема, иако свесно пред нос им ги затвораат вратите на специјалните обвинители и не им дозволуваат пристап до потребните информации или алатки, од друга страна им делат лекции дека ги изневериле очекувањата на граѓаните и ништо не сработиле!

- Advertisements -

Пишува
Валентина ВУРМО

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”