Полицијата ловеше шпион, а самата се фати во стапица

by Фокус 17:15
17:15

Случајот на апсењето и притворот на ексдиректорот на УБК врие од нелогичности, а според изјавата на Верушевски во истрагата, станува збор за мизерна местенка.

Полицајците го претресле станот и возилото на Верушевски со налог за сомнение за кривично дело шпионажа, но откако не пронашле никакви докази, го уапсиле за поседување два пиштола, кои ги поседувал службено и потекнуваат од МВР.

- Advertisements -

Потоа му накалемија и детска порнографија, со што е однапред оцрнет во јавноста, а сѐ уште не се понудени докази.

Дали е во прашање огромна утка на полицијата, која во паника од најавената „бомба“ на Заев се обидува да сее страв?

Дали е ова јасна порака до евентуалните „доушници“ на СДСМ што може да ги снајде ако пренесуваат информации за криминал во власта?

Пишува
Љубиша АРСИЌ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”