Пијана работа пред ДИК

by fokus 15:37
15:37

Премрзнатите вмровски протестирачи го сослушаа „историскиот проглас“ на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ. Пијана работа!

Трезни луѓе, па уште и луѓе на високи функции: министри, директори, претставници на „верски“ комисии и, згора на тоа, и самиот водач не ќе ѝ се закануваа на опозицијата со убиства, протерувања, прогони, а и на целата меѓународна заедница со закани и некролози, ако не беа цврцнати, натрескани, ќефледисани, што би рекол нашиот народ, од долгогодишната опиеност од аздисаното владеење

- Advertisements -

Пишува
Ана ПАНОВСКА

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”