Паника, а и страв во НАТО: Хорхе не оди на Самитот во Варшава!

by fokus 12:40
12:40

Уште еднаш се потврди она што веќе и малите деца го знаат. На оваа власт не ѝ е ниту до НАТО, ниту до ЕУ.

Ниту пак до решавање на спорот за името кој беше и, за жал, останува главниот, но сега не и единствениот услов за нашето членство во НАТО.

- Advertisements -

Чудна е оваа стратешка дезориентација на Груевски, на неговиот „слеп послушник“ Иванов, но и на Ахмети.

Божем сакаат Македонија да е во евроатлантските интеграции, а молат Бога тоа да не се случи

Пишува
Александар ДИМИТРОВ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”