Панчевски ќе добие нов мандат за да ја блокира работата на СЈО!?

by fokus 13:38
13:38

Наскоро ќе биде познато дали доскорашниот претседател на Основниот суд Скопје 1, Владимир Панчевски, или судијата Иван Џолев, ќе седне на претседателското столче.

Шпекулациите се дека се прават сите напори Панчевски да добие уште еден мандат за да може да продолжи, како и досега, успешно да ја кочи работата на СЈО.

- Advertisements -

Судот е последната надеж за спас на обвинетите и осомничените во предметите на СЈО, па доколку ја изгубат контролата врз него, самите си ја потпишуваат осудителната пресуда

Пишува
Валентина ВУРМО

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”