Опозицијата ќе мора да излезе на улиците!

by Фокус 19:22
19:22

Вистински пораз би било на некаков протест организиран од опозицијата да излезат само 20.000 луѓе, кои ќе се извикаат пред Владата и ќе им се каже „Дечки, фала што дојдовте, ајде сега да си одиме по дома и се гледаме пак“.

Мислам дека секому му е јасно дека ако груевизмот ги преживее „бомбите“ и налетот на опозицијата, тогаш диктатурата во Македонија ќе наликува на оние во африканските држави, што е полошо од оваа досегашната, која наликува на онаа на Милошевиќ.

- Advertisements -

Пишува
Џелал ХОЏИЌ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”