Оливер Спасовски: УБК била главната алатка за криминалот на Груевски и на Мијалков

by fokus 14:29
14:29

Министерот Оливер Спасовски повторно застана на челната позиција во МВР, откако еднаш направи генерална проба, за време на техничката влада.

Реформите, како што вели, во доскорашното МВРО, ќе ги почне од УБК, бидејќи Управата било местото на злосторството, односно тука се подготвувале сите криминални активности на претходната власт

- Advertisements -

Разговараше
Валентина ВУРМО

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”