Од жесток противник до верен војник на Груевски

by Фокус 17:20
17:20

Јакимовски важи истовремено за агресивен и за рационален политичар, кој секогаш бил жесток бранител на сопствениот и остар критичар на противничкиот тим, со тоа што има навика често да го менува колективот за кој настапува.

Ако преминот од ЛДП во СДСМ беше во потрага по поголем простор за политичко дејствување, тогаш вртењето од опозицијата кон власта е мотивирано и од одреден профит, барем политички.

- Advertisements -

Ако ништо друго, неговата Општина Карпош, која е во тешка финансиска состојба, наместо да биде под пресија, добива помош од владата, а ГРОМ се вгнезди во ешалоните на власта

Пишува
Влатко СТОЈАНОВСКИ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”