Очекуваме да проглаголи специјалната обвинителка

by Фокус 13:56
13:56

За тоа што правел Б.Ц. во последниот вторник во март во ’96? Сите знаеме.

Можеби пиел кафе со министерот Владо Поповски, можеби се расправал со амбасадорот Срѓан Керим околу дубарите со амбасадата во Бон, можеби го тешел Орце Камчев за пропаднатиот избор за пратеник на СДСМ, можеби го тупкал по рамо младиот Боцевски како надежен  кадар на СДСМ ‒ можеби со Мирка кроеле кадровска политика. Сè е можно!

- Advertisements -

Тоа сега е одамна минато свршено време. Драги мои вмровци, се враќаме во сегашно време, но ќе погледнеме малку и во вашето десетгодишно минато несвршено време.

Пишува
Ана ПАНОВСКА

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”