Обвинителството без докази „пука“ во Заев!

by Фокус 17:30
17:30

Откако на први мај го примија обвинителниот акт, обвинетите во случајот „Пуч“ наскоро ќе дознаат дали ќе влезат во судница или, сепак, ќе куртулат.

Од одржаната јавна седница, во понеделникот, на која се оценуваше обвинението, ќе си дозволиме да заклучиме дека тоа е преполно со паушални тврдења, недостатоци и со контрадикторности.

- Advertisements -

Покрај тоа, наместо да го гонат Заев за незаконско прислушување, обвинителството и судот паднаа во сопствената замка, па самите се најдоа во ситуација незаконски да го прислушуваат лидерот на СДСМ.

Значи, едно е јасно.

Незаконско прислушување имало, само вистинското прашање е кој го нарачал?

Пишува
Валентина СТОЈАНЧЕВСКА

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”