Нон-пејперот на Јанез Јанша: Од Словенија, по третпат, почнува нова jугословенска трагедија?!

by fokus 19:08
19:08

По потврдата на aлбанскиот премиер Еди Рама веќе нема дилема дека таков документ (во кој се проповеда формирање големи Албанија, Србија и Хрватска на сметка на сите други) навистина постои.

Останува уште дилемата кој стои зад сево ова, за да може да се процени колку е сериозна целата работа?

- Advertisements -

Она што е јасно е дека Македонија, и покрај сѐ, не престанува да се споменува во ваквите квази математики – иако по влезот во НАТО тоа се прави на малку „посрамежлив“ начин

Пишува
Дејан АЗЕСКИ

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС” КОЈ ШТО МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКА ФОРМА НА ОВОЈ ЛИНК