МВР води истрага каде завршувале парите собирани од закупнина на кампот на Езеро Треска?

by fokus 19:00
19:00

Додека се чека епилог на истрагата што ја иницираа, ЈКП Сарај го расчистува просторот со помош на приватна фирма.

Податок за склучен договор за расчистување не успеавме да пронајдеме, а камперите се сомневаат дека работата ја води фирма блиска до градоначалникот Блерим Беџети

- Advertisements -
Banner 300x250_

Пишува
Катерина СМИЛЕВА БОЖИНОВСКА

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС” КОЈ ШТО МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКА ФОРМА НА ОВОЈ ЛИНК