Николовски, ако си запнал за перцепции – ова е вистинската!

by fokus 19:35
19:35

Дали е покрената истрага за случајот ШИК Јелак-Тетово?

Огромен скандал, огромен плац, сомнителен купувач, пари од „офшор“ рај, индикативен снимен разговор, вмешаност на премиер, генсек на влада, црни пари во избори, па признание од премиер дека нарачувал гласање во општински совет – сѐ на сѐ, нешто што можеше да биде вистински удар на криминалот и корупцијата

- Advertisements -

Пишува
Наум СТОИЛКОВСКИ

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС” КОЈ ШТО МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКА ФОРМА НА ОВОЈ ЛИНК