Нема судија-јунак што ќе потпише притвор за Груевски

by Фокус 12:21
12:21

Арбен Гоља е адвокат, кој зад себе има 30-годишно работно искуство. Тој водел повеќе познати случаи, меѓу кои и „Фиком“.

Гоља е жесток критичар на политиките на власта сметајќи дека тој систем што го воведе ДПМНЕ во последните десет години ја однесе државата во бездна.

- Advertisements -

Гоља за „Фокус“ го анализира лошото и корумпирано судство, политичките монтирани процеси, работата на Специјалното јавно обвинителство и се сомнева дека во најскоро време ќе има апсења и притвори на високи функционери во власта

Разговараше
Ирена МУЛАЧКА

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”