Не исклучувајте ја публиката, исклучете ја партијата!

by Фокус 19:00
19:00

Дали фуриозната игра на последниот натпревар и резултатската доминација на Работнички (натпреварот беше прекинат при крајот на третата четвртина со резултат 51:35) беа причина МЗТ да се исплаши, не само од изгледите да остане без бодови во Градскиот парк, туку и дека нема да успее да се наметне во првенството како фаворит?

Дали со тоа ќе „потонеше“ проектот МЗТ зад кој стои општина Аеродром на Ивица Коневски од ВМРО-ДПМНЕ, но и Владата со своите постапки и јавната поддршка?

- Advertisements -

И како сега да се надмине поразот и да се загуби титулата од конкурентскиот клуб, чиј сопственик е единствената опозициска скопска општина Центар?

Пишува
Љубиша АРСИЌ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”