Не е време за крв, ни треба визија за економски развој!

by Фокус 18:30
18:30

Љупчо Зиков, лидер на Алијансата за позитивна Македонија смета дека помина времето кога со пуштање крв се освојувале симпатиите на граѓаните.

Време е да се роди нов лидер на пепелта на оваа перманентна криза во која живееме, смета Зиков, проценувајќи дека шансите на КПМ на претстојните избори се да стане фактор без кој тешко ќе се реализира нова влада.

- Advertisements -

За првпат Зиков отворено зборува за расипничките детали од проектот „Скопје 2014“ и за крупните грешки на Груевски. Сепак, во СДСМ не гледа достоен противник на ВМРО-ДПМНЕ, аргументирајќи го тоа и со резултатите од претседателските избори!

Разговараше
Младен ЧАДИКОВСКИ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот “Фокус”