Кој е тајниот советник за национална безбедност на Иванов?

by Фокус 18:35
18:35

Шефот на државата, Ѓорге Иванов, во рамките на предизборната дебата со противкандидатите за претседателскиот трон се пожали дека ДУИ му го повлекла советникот за економски прашања во Општина Тетово.

Но, и покрај инсистирањето на опозицискиот кандидат Стево Пендаровски, не го откри човекот од кого прима совети за безбедноста. Па, се поставува прашањето, кој е неговиот идентитет и зошто упорно се крие цели пет години?

- Advertisements -

Пишува
Влатко СТОЈАНОВСКИ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот “Фокус”