Над 150 заштитени сведоци ќе ја урнат Преродбата?!

by Фокус 12:13
12:13

А правдата така суптилно, на лажичка дозирано, доаѓа незабележливо, а ќе експлодира тогаш кога ќе пропеат првите грлати вмровци.

Редот кај Катица Јанева се зголемува. Како што ближи денот на демисионирање од премиерската функција, така сѐ повеќе ги има од заштитените сведоци.

- Advertisements -

Изненадува или не, но информацијата дека за само еден кривичен случај во Специјалното обвинителство се бара тикет повеќе, во бројка што стасала до над 150 луѓе, е фрапантна!

Пишува
Младен ЧАДИКОВСКИ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”