На власта ѝ избега ајкулата од Индиски Океан, ама си фати охридска јагула

by Фокус 19:30
19:30

Откако доскорешниот градоначалник на Охрид, Александар Петрески падна во мрежата на власта, се појави сомнежот за тоа дали навистина се расчистува со криминалот или, пак, станува збор за уште една партиска пресметка? Иако случајот сѐ уште е во фаза на истрага, „Фокус“ се обиде да ги „улови“ првите пропусти

Пишува
Валентина СТОЈАНЧЕВСКА

- Advertisements -

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”