Македонските политичари и социјалните мрежи: Заев е прв, Филипче е во тренд, Груевски не излегува од мода на Фејсбук

by fokus 20:36
20:36

Премиерот Зоран Заев „му бега“ на својот претходник Никола Груевски за само 4.000 фанови повеќе на Фејсбук, а актуелниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заостанува во фејсбук-трката за влијание. „Инфлуенсер“ во подем е министерот за здравство, Венко Филипче.

Македонските политичари половично ја имаат сфатено улогата на социјалните мрежи, па со своето однесување ги зајакнуваат таканаречените „ехо комори“

- Advertisements -

Пишува
Катерина СМИЛЕВА БОЖИНОВСКА

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС” КОЈ ШТО МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКА ФОРМА НА ОВОЈ ЛИНК