Локалните избори ќе ја запечатат политичката кариера на Груевски или ќе ја урнат владата на Заев!

by fokus 14:24
14:24

Претстојните локални избори нема да бидат обичен избор за нова локална власт, туку одредница што ќе ги трасира идните политички процеси.

Додека СДСМ сака со изборна победа да ја зацврсти власта и да го испрати Груевски во политичка пензија, а ДУИ да ги врати дел од албанските гласачи кои ги загуби на последните избори и да го сосече подемот на БЕСА, ВМРО-ДПМНЕ очекува со изборна победа да отвори процес за нови предвремени парламентарни избори и враќање на власт.

- Advertisements -

Но, партијата што сака да ја постигне целта мора да оствари чиста, јасна и убедлива победа

Пишува
Влатко СТОЈАНОВСКИ

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”