Криминалци се изживуваа врз Катица Јанева

by fokus 13:58
13:58

По четиридневната „дебата“, Македонија дефинитивно заслужи место во учебниците за криминологија и криминалистика.

Нашиот законодавен дом и највисок орган на власта беше место каде што на осомничени и обвинети за огромни криминали им беше дозволено да се изживуваат врз обвинителот што ги води постапките против нив.

- Advertisements -

Пишува
Александар ТОРТЕВСКИ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот “Фокус”