Коце сѐ поблиску до Катица!

by fokus 12:43
12:43

Во оваа држава, освен муваторите, сите други на некој начин сме загрозени. Само Коцета Трајановски мува не го лази. Нема образ по кој да го полази. Си тера тој со барокот. Сега се намерачил на „Палома бјанка“.

Како што тргнал на тој потег, патот го носи токму накај зградата на Специјалното јавно обвинителство. Само уште едно две-три згради го делат од блиската средба со правдата.

- Advertisements -

Пишува
Ана ПАНОВСКА

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот “Фокус”