Кој ќе одговара за насилствата и за измамите во Владевци?

by Фокус 18:30
18:30

По изјавите на неколкумина жители од струмичкото село Владевци кои за „Фокус“ се пожалија дека ги искористила група која со фалсификување на нивните потписи извлекувала кредити, оставајќи им ги како долг на измамените граѓани, еден од посочените водачи на групата – Илчо Ристов, цвеќар од струмичкото село Владевци, се појави во редакцијата со дузина документи за да тврди дека сите обвинувања кон него и неговите приврзаници се измислени и дека бизнис-структури поврзани со локалната полиција и обвинителството ги тераат жителите да зборуваат јавно против него и така да му наштетат.

Надлежните се пред сериозен предизвик да ја утврдат вистината

- Advertisements -

Пишува
Љубиша АРСИЌ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”