Кој ја ниша фотелјата на Русковска, а кој ќе седне во онаа на Рајчев?

by fokus 19:56
19:56

По повеќе од две години неизвесност, дел од обвинителите од згаснатото СЈО, добија позиции во Организиран и во Вишото обвинителство.

Во меѓувреме се ослободи шефовската позиција на скопското обвинителство, а еден од фаворитите доаѓа токму од СЈО. Од друга страна, пак, се шпекулира и за нишање на фотелјата на Вилма Русковска.

- Advertisements -

Дали ќе издржи пред притисокот, или и нејзиното место ќе го наследи некој од обвинителите од СЈО?

Пишува
Валентина ВУРМО

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС” КОЈ ШТО МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКА ФОРМА НА ОВОЈ ЛИНК