Дури 22 тони канабис чуваат компаниите во магацини додека МВР ги трупа депоата

by fokus 19:53
19:53

Додека власта се фали со големите заплени на марихуана, компаниите што произведуваат марихуана за медицински цели трупаат резерви од цвет на канабис.

Уште нема потврда дали последната заплена на марихуана на Плетвар потекнува од некоја компанија од Прилеп и Битола, но факт е дека легално произведената марихуана почна да завршува на нарко-пазарите, откако со камиони од фирма во Валандовско беа украдени два тона марихуана, од кои беа најдени нешто повеќе од 200 килограми.

- Advertisements -

Другите завршиле на Косово

Пишува
Фросина ФАКОВА-СЕРАФИНОВИЌ

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС” КОЈ ШТО МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКА ФОРМА НА ОВОЈ ЛИНК