Кочо Анѓушев: Груевски и Фамилијата правеа паралелни фирми за увоз на струја

by fokus 14:38
14:38

Иако за некои министри од екипата на Заев јавноста ниту имаше слушнато, ниту сега знае што сработиле, сепак јавноста најмногу се брануваше за бизнисменот Кочо Анѓушев.

Во интервјуто за „Фокус“, вицепремиерот за економски прашања ги објаснува причините зошто се нафатил на оваа функција, за проблемите што последниве години ги имал од владата на Груевски, за стравот на бизнис-заедницата во тоа време, за релациите со премиерот Заев и неговиот советник Обрадовиќ…

- Advertisements -

За критиките упатени на негова адреса ќе рече: „И да ме критикувате, јас ќе ви враќам со резултати. И ајде да видиме до каде ќе стигнеме!

Разговараше
Јадранка КОСТОВА

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”