Кластерите од Карлеуша

by fokus 20:19
20:19

Овој втрештен народ, што срце го боли за идентитетот и за јазикот, за повреденото НАЦИОНАЛНО  чувство со Договорот од Преспа, за опасноста од Бугарите кои ќе му ја зеле историјата… со ист интензитет на возбуда се пали и на Цеца, Аца Лукас, Карлеуша

Пишува
Ана ПАНОВСКА

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС” КОЈ ШТО МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКА ФОРМА НА ОВОЈ ЛИНК