Ќе бидеме критичар на власта, ама не и сојузник на ДПМНЕ!

by fokus 13:59
13:59

Значи, ние продолжуваме „За нештата да станат појасни“.

Ако „Фокус“, не дај Боже, стане провладин медиум, тогаш и не треба да постои! Оти ако власта станала толку демократска, не ни личи да бидеме Латаси и Мирки, кои станаа симбол и на Бранково и на црно Грујово доба!

- Advertisements -

Ако овие режимски евергрин егземплари, пак, станат поддржувачи на владата на Заев, тоа ќе биде прв аларм дека власта оди во лош правец!

Пишува
Јадранка КОСТОВА

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”