Катица во битка со главните „јунаци“ на политичко-мафијашкото подземје

by Фокус 11:34
11:34

Се крстиме во Специјалното јавно обвинителство и со сиот оптимизам очекуваме дека тимот на Јанева, и покрај сите спрепки, притисоци, уцени и закани, ќе успее и ќе подготви издржани обвинителни акти.

Сите сакаме да издржи и да успее, зашто свесни сме како загрижено граѓанство дека тоа е претпоследното скалило на разврската.

- Advertisements -

Во спротивно, ако пак тие, противниците на Специјалното обвинителство, успеат да ја свиткаат и да ја исфрлат од игра Катица Јанева, се плашам дека ќе дојдеме до последното скалило – Специјалниот суд за злосторства против човештвото.

А, тоа му доаѓа нешто слично како предлогот за „шмајзерот“ ‒ на онаа брлива адвокатка, деее!

Пишува
Ана ПАНОВСКА

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”