Катица како детективот Колумбо

by fokus 13:44
13:44

И мене баш не ми се бендисува стајлингот на Јанева, а не ме соборува на земја ни со нејзината елоквентност како што, на пример, ми прави впечаток „елоквентноста“ на Ванковска, раскошно заплеткана во сопствената суштинска неконзистентност.

Сепак, нешто ми вели дека никако не би сакала да се најдам на списокот на Јанева, а, бе, да не го сврти погледот накај мене ни како кон сведок, а камоли како кон сомнително лице.

- Advertisements -

Се сеќавате на оној добродушен, симпатичен, малку смотан, ама брилијантен успешен детектив, Колумбо? Е, на него ме потсетува Катица Јанева! Во карактерот, се разбира.

Пишува
Ана ПАНОВСКА

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот “Фокус”