Како власта се договара да прислушува политички противници

by Фокус 17:20
17:20

Иако СДСМ има пријавено 80 лица за повеќе од десет сериозни кривични дела врз основа на прислушуваните материјали обвинителството не мрда со прст, наспроти истрагата за „Пуч“ која е во финална фаза.

Недостасуваат уште материјалните докази на Зоран Заев кои целосно ќе отворат поинаква димензија на случајот и ќе утврдат дека уставниот поредок не го загрозувал тој со Верушевски, туку Мијалков со Груевски

- Advertisements -

Пишува
Љубиша АРСИЌ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”