Осудија само шестмина, а вмешани во убиството биле најмалку 30 злосторници!

by Фокус 17:30
17:30

Поминаа три години од грозоморниот велигденски масакр, во кој беа убиени четири момчиња и еден рибар.

Толку години трае и потрагата по вистината на семејствата на убиените, кои за „Фокус“ појаснуваат дека зад решетки завршиле само дел од извршителите, а нарачателите останале на слобода.

- Advertisements -

Со нови информации и докази, тие се обидуваат самите да ја докажат вистината

Пишува
Валентина СТОЈАНЧЕВСКА

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”