Како судијките Михајлова, Петровска и Башевска ги бранат Груевски и Фамилијата

by fokus 14:57
14:57

Покрај блокадите кои Специјалното јавно обвинителство (СЈО) ги добива од Кривичниот суд во фаза на предистражните и истражните постапки, од неодамна се соочи и со блокада на судењата.

Обвинителките подготвија обвиненија за три случаи, но уште пред нивниот старт, судијките им ги преполовија доказите, а ги дополнија со закани од казни.

- Advertisements -
Banner 300x250_

Начините и средствата се различни, во зависност од судијката, но целта е секогаш иста, да се отфрлат што е можно повеќе докази на СЈО и да се одложува до недоглед стартот на рочиштата. Навредите и дискредитирањето на обвинителките се смета за бонус!

Пишува
Валентина ВУРМО

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”