Каде исчезнаа вмровските оф-шор фирми во Белизе?

by Фокус 18:20
18:20

„Мур Стивенс“, консултанската компанија од Белизе каде што се регистрирани неколку фирми поврзани со Македонија, меѓу кои е и Сирах лимитед“, која се поврзува со фирмата купувач на плацот на Водно, буквално прекуноќ, по 10-та бомба на Заев исчезнала од локацијата каде што беше смесетна.

Пишува
Јадранка КОСТОВА

- Advertisements -

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”