Длабоката политичка криза може да ни ја уништи државата!

by Фокус 18:30
18:30

Една околност која е редок случај во светот е фактот што директорот на УБК е прв братучед на премиерот.

Тоа во принцип си го дозволуваат само диктаторски режими. На пример, полубратот на Садам Хусеин беше шеф на службата за државна безбедност во Ирак, а најстариот син на Гадафи беше шеф на државната безбедност во Либија.

- Advertisements -

Ете, од таа точка објективно тргнува процесот на „правното разрешување во институциите“ на случајот „Пуч“.

Пишува
Стојан АНДОВ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”