Ќе влеземе во жив песок ако не го оствариме договорот од Пржино

by Фокус 09:34
09:34

Командантот М’суси е поранешен потпретседател на ДУИ, пратеник во три мандати и актуелен потпретседател на Собранието.

Тој е еден од видните претставници на ДУИ кои најгласно ја критикуваат и сопствената партија, особено вицепремиерите и министрите, кои, како што вели, треба да понесат најголема одговорност поради неспроведувањето на партиската платформа.

- Advertisements -

Пратеникот и потпретседател на парламентот вели дека нема да го следи чекорот на други незадоволни и револтирани членови на ДУИ, кои формираат нова партија, но цврсто ќе се залага за реформирање на „интегративците“

Разговараше
Влатко СТОЈАНОВСКИ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”