Ќе биде ли Македонија вистинска – или „сурогат“ држава?

by Фокус 17:39
17:39

Светското лидерство со мегаскандалот „прислушување“ и нецивилизациското, недемократско и неуставно криминално навлегување во сите пори на државата и општеството, продолжува да ја „тресе“ Македонија, но и пријателската меѓународна заедница.

Аферите „Пуч“ и „Прислушување“ крајно опасно ја загрозуваат судбината и иднината на земјата и на сите македонски граѓани.

- Advertisements -

Не може и не смее една врхушка да биде господар на нашите судбини и животи и на државата.

Пишува
Александар ДИМИТРОВ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”