Има ли генерали што можат да проценат дека НЕКОЈ е НЕПРЕСМЕТЛИВ!?

by fokus 12:45
12:45

Кога велам воена хунта, мислам на информациите или шпекулациите, сеедно, дека Иванов со помош на војската ќе изврши државен удар… иако делото веќе е во тек, во низа.

Тоа, демек, би бил одговорот доколку парламентарното мнозинство избере нова влада. И, нормално, за ненормалноста на груевизмот, хунтата ќе ја прогласат како патриотски чин.

- Advertisements -

А во државава – владата е техничка, собранието недоконституирано, локалната власт со поминат мандат, а и вториот мандат на Иванов според СЈО е проблематичен.

И за разлика од тие што сметаат дека ваквото сценарио е само психолошка војна, блеф, додека под маса груевци се пазарат за амнестија и широка владина коалиција, мене опцијата ми изгледа реално согласно психо-профилите на Ѓорге и Никола.

Пишува
Јадранка КОСТОВА

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”