Хорхе ќе му го даде мандатот на Заев, ако се откаже од кривичен прогон на Фамилијата

by fokus 14:24
14:24

Ако Хорхе и Гвујо одат по логиката дека платформата на албанските партии е антимакедонска и против унитарноста на државата, што ќе ги спречи за неуставен и антидржавен да го прогласат и концептот на Заев „Едно општество за сите“, кој нуди проширување на јазичните права на Албанците?

Ќе мора ли и СДСМ да се откажува од својата политичка програма за Иванов да му го додели мандатот?

- Advertisements -

Пишува
Зоран ДИМИТРОВСКИ

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”