Хашкиот „херој“ врти бизнис од 300.000 евра!

by fokus 13:21
13:21

Само три години како излезе од затвор, Тарчуловски вртоглаво напредува во својата кариера.

Тој е организациски секретар во ВМРО-ДПМНЕ, редовно учествува на партиските митинзи, а тера и сопствен бизнис.

- Advertisements -

Неговата фирма „Мел-Ком транс Дооел“, основана уште во 2008 година, додека Тарчуловски беше во Хашкиот затвор, работи со огромни приходи, кои во 2014 година достигнаа 269.733 евра, а во 2015 година 343.729 евра

Пишува
Ирена МУЛАЧКА

ЦЕЛИОТ ТЕКСТ МОЖЕ ДА ГО ПРОЧИТАТЕ ВО НАЈНОВИОТ БРОЈ ОД НЕДЕЛНИКОТ “ФОКУС”