Груевски стана македонски бог на неправдата

by Фокус 18:00
18:00

Се забележуваат неколку апсурди кои македонското судство не сака да ги признае, ама редовно ги практицира.

Ако веќе судот прифати да сведочи Јовица Стефановиќ Нини, (во Србија осомничен за проневера од 7,5 милиони евра), беше логично да се очекува дека ќе биде прифатен  за сведок и Ден Дончев (не е осомничен за никаква проневера никаде во светот)?!

- Advertisements -

Дончев е лицето кое ја дало снимката, на која според Заев се гласовите на Нини и Груевски!

Пишува
Младен ЧАДИКОВСКИ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот “Фокус”