Груевски му смести нов „Пуч“ на Заев

by Фокус 12:11
12:11

Целиот случај со фалсификуваните лични карти наликува на второ продолжение од аферата „Пуч“, кога Груевски го обвини Заев за обид за насилно сменување на власта, пред СДСМ да почне да ги објавува „бомбите“.

Иако Основното обвинителство тврдеше дека ја расчистило аферата што ја објави „Фокус“, случајот не е ниту отворен, нема истрага, ниту, пак, се води постапка против некој од приведените!?

- Advertisements -

Власта е сега задоволна со пропагандата СДСМ да се обвини за фалсификуваните лични карти, иако на долг рок аферата може да доживее сличен дебакл каков што се наѕира и во предметот „Пуч“.

Пишува
Љубиша АРСИЌ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”