Ново Пржино – со или без Груевски?

by Фокус 12:03
12:03

Колку повеќе „докази“ пласира Груевски во јавноста за наводната вмешаност на опозицијата и на „Фокус“ во фабрикување лажна афера, за да се нагрди неговиот светол лик, толку е помизерен во очите на светот.

И чучулигите знаат дека нему не му треба никакво нагрдување – кога е поцрн и од црниот ѓавол.

- Advertisements -

Токму затоа, никој не верува во приказната оти ќе му успее да ги убеди странците дека на 24 април в година во Македонија може да се одржат фер и демократски избори.

Поради тоа ќе биде неизбежно да се додаде уште еден анекс на Договорот од Пржино за да се одложат изборите.

Не е јасно само дали Груевски ќе биде дел од таа приказна.

Пишува
Зоран ДИМИТРОВСКИ

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”