Груевски ќе го минира специјалниот обвинител со партиски судии

by Фокус 17:10
17:10

Во договорот за именување специјален обвинител кој ќе ги истражува кривичните дела поврзани со прислушувањето, јавноста и опозицијата препознаваат шанса во Македонија да дојде до правна разврска на скандалите од аудиоснимките, а пред изборите во април, Груевски и Фамилијата да се соочат со судска одговорност.

„Фокус“ анализира какви сѐ неизвесности, премрежја и опасности го очекуваат специјалниот обвинител во битката да заживее правната држава и да се заштитат нарушените човекови права во Македонија

- Advertisements -

Пишува
Љубиша АРСИЌ                                                                   

Целиот текст може да го прочитате во најновиот број од неделникот „Фокус”